گردو غذای مغز است و از خوردن آن غافل نشویم

گردو

گردو به غذای مغز شهرت دارد و خیلی شبیه مغز انسان می باشد و نه تنها در آموزه های باستانی بلکه بصورت علمی هم این ادعا ثابت شده چون سرشار از امگا۳ است، و امگا۳ یکی از بهترین خوراکی ها برای تقویت مغز می باشد.

مغزگردو منبع خوبی از چربی های سالم، پروتئین و فیبر هست و با مصرف آنها سلامت قلب و استخوان ها را تقویت کرده و حتی می توانیم وزنمان را هم مدیریت کنیم.

در ۱۰۰ گرم مغز گردو خام و خشک مواد زیر موجود است:

ماده معدنی مقدار
آب ۳/۵ گرم
پروتئین ۱۴/۸ گرم
مواد چربی ۶۵ گرم
مواد نشاسته ای ۱۳ گرم
کلسیم ۱۰۰ میلی‌گرم
فسفر ۳۸۰ میلی‌گرم
آهن ۳ میلی‌گرم
سدیم ۲ میلی‌گرم
پتاسیم ۵۰ میلی‌گرم
ویتامین آ ۳۰ واحد
ویتامین ب ۱ ۰/۳۵ میلی‌گرم
ویتامین ب ۲ ۰/۱۲ میلی‌گرم
ویتامین ب ۳ ۱ میلی‌گرم
ویتامین  ث ۲ میلی‌گرم

 

بیشتر مردم فکر می‌کنند هر چه گردو سفیدتر باشد بهتر است درصورتیکه باید به چربی و تازگی و اندازه گردو و طعم و بوی آن بیشتر اهمیت داده شود.

 

مغز گردو

 

نحوه مصرف گردو

مغز گردو هم به صورت خام و هم بو داده و نمکی موجود است.
مغزگردو بر روی سالاد عطر و طعم، بافت و ارزش غذایی آن را بهتر می کند.
مغز گردو در تهیه انواع غذاها به عنوان ماده اصلی مانند خورشت فسنجان، سوپ گردو و پای گردو یا به صورت تزئین یا مواد افزودنی مانند کیک و شیرینی گردویی استفاده می شود.

 

نحوه نگهداری گردو

گردو حاوی مقادیر زیادی چربی اشباع نشده‌ است، به راحتی و با سرعت فاسد میشود و باید نهایت دقت را در نگهداری آن به خرج داد لذا نگه داشتن گردو در پوسته های آنها در جای خنک، تاریک و خشک می تواند ماندگاری آنها را بهبود بخشد و نیز مغزگردو در ظرفهای غیر قابل نفوذ نسبت به هوا نگهداری شود.
در یخچال و فریزر زیر ۴۰ درجه فارنهایت یا در فریزر زیر ۰ درجه فارنهایت نگه دارید ، آنها می توانند بیش از یک سال نگهداری شوند.
اگر می خواهید آنها را در دمای اتاق ذخیره کنید، ابتدا آنها را در دمای ۰ درجه فارنهایت یا کمتر از ۴۸ ساعت فریز کنید تا هر گونه آفات از بین برود.

 

آیا میخواهید شب بهتر بخوابید؟

هنگام شام به سالاد سبزیجات، سالاد میوه یا سبزیجات پخته به اندازه یک مشت گردو اضاف کنید. یا همراه سیب پخته یا گلابی آبپز شده مقداری گردو بخورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question