بنه اعصاب را مثل آهن قوی می کند

پسته کوهی

بنه برای تقویت اعصاب بسیار موثر است و در ازدیاد قدرت حافظه نیز مفید می باشد. همچنین برای پیشگیری از بیماری آلزایمر هم می توان از حلوای بنه استفاده کرد.

جهت تقویت اعصاب می توان از مخلوط بنه و شکر میل نمود به این صورت که چند عدد بنه را آسیاب نموده تا پودر شود و سپس به آن یک قاشق شکر اضافه نموده و مصرف نمایید.

 

خواص بنه یا پسته کوهی

 

  • یکی از خواص بنه معالجه کم خونی است. کسانی که دچار کم خونی هستند می توانند از این میوه درپختن غذا مصرف نمایند به طور مثال جهت از بین بردن کم‌خونی در غذاهای محلی به جای گردو از بنه استفاده می شود.
  • از دیگر موارد استفاده از بنه جهت درمان سردرد می باشد.
  • استفاده از میوه بنه جهت افرادی که بیماری نرمی استخوان دارند مفید است.
  • بنه جهت آرام کردن درد کمر، درد پشت و درد قولنج نیز موثر است.
  • از آن جایی که بنه سرشار از ویتامین های A و اقسام B و D است، موجب تقویت اعصاب می گردد و ترک لب را درمان نموده و از شب کوری جلوگیری می کند و برای جلوگیری از پوکی استخوان موثر می باشد.

 

 

بنه

بنه چیست؟

بنه یا پسته کوهی که مغز آن روغنی است، به صورت تخمه مصرف می شود، خواص پسته کوهی تقریبا با پسته آجیل برابر است. مغز آن نیز شبیه مغز پسته ولی کوچکتر است. پسته کوهی کاملاً ارگانیک است و کسانی که به دنبال پروتئین پر از انرژی هستند می توانند از پسته کوهی استفاده کنند.

 

افزایش وزن با پسته کوهی

پسته کوهی کالری فراوانی را داراست با این حال استفاده از آن به تنهایی باعث افزایش وزن نمی گردد اما با مخلوط کردن آن با بادام زمینی، بادام درختی و پسته کوهی و پودر کردن این مخلوط و سپس آن را با مقداری شکر قاطی نموده و به صورت روزانه مصرف گردد موجب افزایش وزن می گردد.
تقویت اعصاب با پسته کوهی

مصرف زیاد از حد بنه می‌تواند باعث کم اشتهایی شود چرا که درصد چربی مغز آن بالا بوده و حرکات دستگاه گوارش را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question