شیرینی نقل، نماد شادی، ریز اما پرخاصیت

نقل بیدمشکی

نقل، شیرینی سنتی ایرانی هست که ضرب المثل ” فلفل نبین چه ریزه بشکن ببین چه تیزه ” رو تداعی می کنه چون آنقدر خوب و عالی برنامه ریزی و درست شده که هر کسی با دانستن طرز تهیه نقل سنتی، انگشت به دهان می ماند و افسوس می خورد که نادانسته بیشتر آنرا با ریختن روی سر عروس و داماد و روی زمین به هدر داده‌ایم.

شیرینی نقل، معروفترین سوغات ارومیه هست و اولین بار در شهر ارومیه استان آذربایجان غربی درست شده است.

در شهر ارومیه نوعی درخت بید وجود دارد به نام بیدمشک و همانطور که می دانید از اواخر زمستان این درختان شروع به گل دادن می کنند و در بهار گلهای بیدمشک برداشت می شود. به این گلهای بیدمشک در زبان ترکی “پیش پیشا” می گویند.

از گلهای بیدمشک بیشتر برای تولید عرقیات و همچنین به عنوان دمنوش یا برای عطر دادن به انواع چای و دمنوش استفاده می شود.

 

طرز تهیه سنتی شیرینی نقل:

  • خلال بادام را با گلهای بیدمشک در یک کیسه آنقدر هم می زنند تا گرده گل بیدمشک کاملاً با خلال بادامها ترکیب شده و رنگ خلال بادام به زردی می گراید و بسیار معطر می شود.
  • شکر را با آب می حوشانند و شیره شکر غلیظ درست می شود برای تهیه این شیره ۴۰ کیلو شکر را با ۲۰ لیتر آب می جوشانند و به آن محلولی سفید رنگ به نام تارتار اضافه می کنند. پودر تارتار از فرآوری انگور تهیه می شود و نوعی اسید کاملاً طبیعی هست که شیرینی را ترد و لطیف می کند.
  • خلال بادام را با الک غربال کرده تا خلالهای درشت و باکیفیت جدا شده و در دیگ گردان مسی می ریزند که زیرش شعله ای قرار دارد و خلالها را کمی بو داده می شود.
  • شهد شیرینی را به تدریج مثل خط باریکی در دیگ گردان روی خلال بادامها می ریزند و این کار می بایست بطور پیوسته انجام شود که حدود ۴۰ دقیقه زمان می برد.
  • در مرحله آخر گلاب یا عرق بیدمشک هم مانند شهد شیرینی به دیگ گردان اضافه می شود.
  • امروزه به جای خلال بادام از مغز پسته و یا گردو هم استفاده می شود و برای درست کردن نقلهای رنگی مقداری زعفران، گل محمدی و یا پودر پسته هم به گلاب اضافه کرده و در مرحله آخر روی نقلها می ریزند.
  • نقلها را از دیگ گردان خارج کرده و روی میز پهن می کنند تا سرد شود و آماده بسته بندی.

 

 

 

امروزه نقل در طعمهای مختلف تولید می شود اما نقل زعفرانی، نقل بیدمشکی و نقل گل محمدی بسیار پرطرفدار هستند.

 

نقل ارومیه، سوغاتی ترد و خوش طعم، رهاوردی از دیار آذربایجان هست که امروزه در شهرهای دیگر کشور هم تولید می شود ولی به نام نقل ارومیه شناخته و عرضه می شود.

 

دراژه، محصولی صنعتی هست که با تکنولوژی مشابه شیرینی نقل تولید می شود اما این کجا و آن کجا

 

شیرینی نقل سنتی با خلال بادام درست می شده و بیدمشک و شکر

خلال بادام کاهنده قند خون هست و به نوعی ضرر شکر را کاهش می داده و بیدمشک خون ساز و ترکیب این سه ماده غذایی نشاط آور و انرژی زا هست و به این دلیل از گذشته در مراسم شادی و عروسی آنرا هدیه می دادند و در اعیاد به جای قند با چایی پذیرایی می کردند.

اما امروزه چون فلسفه وجودی شیرینی نقل را نمی دانیم، بیشتر آنرا هدر می دهیم و با ریختن روی سر عروس و داماد، این شیرینی مغذی که با زحمت فراوان تولید می شود را ضایع می کنیم.

 

نقل ارومیه

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question