جادوی درمان خواب رفتگی دست و پا

شیره توت سفید

در طب کهن برای درمان خواب رفتگی دست و پا از عصاره توت سفید استفاده می کردند و این درمان تنها یکی از کاربردهای معجزه گر شهد توت سفید می باشد. تقویت عمومی بدن با استفاده مناسب از شیره توت سفید میسر است.

از توت سفید شیره ایی تولید می شود که این شیرابه را در کردستان دوشاب می نامند و همراه با روغن و کره حیوانی  در وعده غذایی صبحانه استفاده می کنند که بسیار مفید و مقوی است.

برخی از مهترین فواید درمانی شیره توت سفید عبارتند از:

* شیره توت سفید نیز همانند خواص شیره انگور و خواص شیره خرما در درمان و پیشگیری از کم خونی موثر است. آهن موجود در این شیره باعث رفع کم خونی و فقر آهن می شود.

* از خواص شیره توت سفید در طب سنتی استفاده از آن برای رفع خواب رفتن دست و پا در افراد است.
* مصرف شیره توت سفید به دلیل نوع قند موجود در آن، بر خلاف بیشتر شیره ها برای بیماران دیابتی مضر نیست و آنها میتوانند با رعایت اعتدال از این ماده غذایی استفاده کنند.
* استفاده از شیره توت برای درمان سردرد و سرگیجه ناشی از کم خونی مفید می باشد.

* استفاده از شیره توت سفید برای کودکان و نوجوانان در حال رشد بسیار مفید است و به رشد بهتر، افزایش قدرت یادگیری و تامین انرژی مورد نیاز کودکان کمک می کند.

* شیره توت دارای آنتی‌اکسیدانی به نام آنتوسیانید است. این آنتی‌اکسیدان، فواید بسیاری برای سلامتی دارد که یکی از آنها کاهش میزان کلسترول بد خون و جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی است. همچنین آنتی اکسیدانهای موجود در این شیره پرخاصیت در پیشگیری از سرطان نیز نقش مهمی دارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question