روزانه چقدر پسته می توانیم بخوریم؟

خواص پسته

پسته تنها آجیل و تنقلات نیست بلکه یک ماده غذایی بسیار مفید برای بدن است.

پسته یکی از کم کالری ترین نوع آجیل است و افراد می توانند ضمن رعایت محدوده کالری روزانه مورد نیاز بدنشان ، از مزایای آجیل بر روی سلامتیشان هم بهره مند شوند چون ۴۹ عدد پسته حدود ۱۵۹ کالری دارد که معادل ۱۷% نیاز روزانه بدن انسان است.

چربی پسته برای قلب بسیار مفیدست چون باعث کاهش کلسترول خون و فشار خون بالا می شود.

آنتی اکسیدان ها موادی هستند که نقش اساسی در سلامتی دارند. آنها با جلوگیری از آسیب رساندن به سلول های بدن ، خطر ابتلا به سرطان و سایر بیماری ها را کاهش می دهند.

آجیل و دانه ها حاوی چندین ترکیب آنتی اکسیدانی هستند ، اما پسته مقادیر بیشتری از آنتی اکسیدان ها نسبت به سایر آجیل ها دارد.

دو آنتی اکسیدان موجود در پسته به محافظت از قدرت بینایی کمک می کنند و یک راه امیدوارکننده در پیشگیری از بیماری آب مروارید چشم است.

ویتامین B6آن هم برای تقویت سیستم ایمنی بدن خوب است.

همه آجیل ها سرشار از فیبر هستند که با حرکت دادن مواد غذایی از طریق روده و جلوگیری از یبوست ، سیستم هضم سالم را ترغیب می کنند.

نوعی فیبر بنام پربیوتیک نیز ممکن است باکتریهای خوب روده را تغذیه کند. تغذیه باکتری های خوب به آنها کمک می کند تا باکتری های مضر را تکثیر و “جمع کنند”.

خوردن پسته سطح باکتریهای مفید در روده را افزایش می دهد.

خوردن منظم پسته برای کسانی که مایل به کاهش وزن یا حفظ وزن خود هستند به لطف مقادیر کم کالری و محتوای فیبر و پروتئین می تواند مفید باشد.

همینطور دیدن پوسته های جدا شده از پسته عامل بازدارنده بصری برای زیاده روی در خوردن آن است چون میزان خوردن مردم را نشان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question