آیا محصولات ارگانیک، سالم و طبیعی متفاوتند؟

شیرینی ارگانیک

محصولات ارگانیک، غیر از محصولات کشاورزی و دامی به محصولاتی گفته می شود که مواد اولیه آنها تماما ارگانیک باشند مثلاً در شیرینیجات می بایست آرد، تخم مرغ، روغن، شکر و افزودنی ها ارگانیک باشند تا بتوان گفت این شکلات یا شیرینی ارگانیک است.

در تهیه محصولات سالم از مواد شیمیایی استفاده نمی شود و یا در مواردی هم که برای افزایش ماندگاری آنها هست، حد مجاز رعایت شده و مطابق استانداردهای مصوب است.

در تولید محصول طبیعی از هیچ رنگ مصنوعی، طعم‌دهنده و یا نگهدارنده‌ای استفاده نمی شود.

با توجه به معرفی مختصر موارد ارگانیک، سالم و طبیعی می توان گفت که در تولید شیرینی های سنتی و فرآورده های سلامت، بیشتر از مواد اولیه طبیعی و تقریباً ارگانیک استفاده می شود چون در زمانهای قدیم که این محصولات ایجاد شده اند، اصلاً اسانسها و افزودنی های شیمیایی در کشور موجود نبوده و استاندارد ماندگاری این محصولات برمبنای طولانی بودن زمان پخت بوده و همچنان به همان روال قبلی تولید می شوند و تآکید کارشناسان بر استفاده از این شیرینی ها به جای شیرینی های قنادی نیز به همین دلیل است.

علل گرایش به محصولات ارگانیک

معرفی بیشتر محصولات ارگانیک با هدف مقابله با پدیده محصولات گلخانه ای آغاز شد چون در بسیاری از مناطق دنیا، برای پرورش انواع محصولات کشاورزی و باغی از گلخانه استفاده می‌شود و گلخانه‌ها به خاطر مصرف بالای انرژی، از عوامل ایجاد گازهای گلخانه ای هستند.

در تولید محصولات ارگانیک، تولید کننده بصورت داوطلبانه استانداردهای زیست محیطی را رعایت کرده و مهم‌ترین هدف آن حفظ و پایداری خاک و ارزش‌های اکوسیستمی است. بنابراین کشاورزی ارگانیک، بر حاصلخیزی خاک، سلامت گیاه و عدم مصرف موادشیمیایی مصنوعی تمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question