برای رفع اضطراب و استرس چه باید کرد؟

خواص گز

همه ما گاهی به دلیل فشارهای کاری و زندگی و اینکه برنامه ریزیهایمان با مشکل مواجه شده و خوب پیش نمی روند و مرتب باید برای رسیدن به هدفهایمان دنبال راهکار جدید باشیم، دچار اضطراب و استرس می شویم و این پریشان حالی خودش عاملی می شود که نمی توانیم خوب فکر کنیم و به قول معروف قوز بالا قوز می شود

در این شرایط پزشکها معمولاً داروهای آرامبخش تجویز می کنند و پیشنهاد می کنند که قدری از محیط کار یا منزل فاصله بگیریم و به طبیعت برویم یا ورزش کنیم یا به تفریحات دیگر از این قبیل بپردازیم تا روحیه امان عوض شده و به آرامش برسیم اما همیشه انجام اینچنین کارها امکان پذیر نیست و ما فرصت کافی نداریم . داروهای آرامبخش هم که خواب آور هستند و بدتر کسل می شویم و باید بعدش استراحت کنیم. تو این شرایط بهترین راهکار چی هست ؟

پیشنهاد متخصصان طب سنتی شیرینی گز هست که خاصیت آرام بخشی دارد و اضطراب و استرس را از بین می برد و به همراه یک لیوان نوشیدنی گرم خیلی نشاط آور است.

شیرینی گز نقش موثری در تقویت عمومی و افزایش انرژی بدن دارد همچنین گز به علت داشتن ویتامین‌های A ، C ، E ، لوتئین و زآگزانتین خاصیت آنتی‌اکسیدانی هم دارد بنابراین سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و بدن را در برابر بیماری‌های مختلف به ویژه انواع سرطان‌ها محافظت می‌کند.

گز همچنین تاثیر بسزایی در بهبود عملکرد مغز داشته و تقویت حافظه کمک می کند. این شیرینی بینایی را هم تقویت می‌کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question